Sakitin Esrarı Gevezeyi İncitir mi?

“15 Temmuz gecesi dünyaya vurduğumuz silleden nasibini almamış gevezelerin zırvalarıyla İslâm’ın direklerini sökemeyecekler.”

Devir değişir mi?..

1090 yılın da Haşaşilerin lideri Hasan Sabbâh Alamut’u ve birkaç kaleyi alarak bir devlet kurup tarihe en esrarlı şahsiyetlerden biri olarak adını yazdıracaktı. Batınî fikirler doğrultusun da İslâm beldelerin de terör estiren bu yapının aktüel versiyonunu 2014’den bu yana haberlerde görebildik. Gülenist terör faaliyetleri Devletin iç dinamiklerine sızmak için 1. Plandı. Fevkalade aşağılık ve muvaffak bir teşkilat olmakla beraber 15 Temmuz da Milletin tokadını yiyerek kendi iplerini çektiler. Biraz öncede bahsettiğim gibi bu örgüt birinci plandı, peki 2. Plan yahut örgüt hangileri? Durup bir düşünmeliyiz “Bizi nereden itiyorlar nereye çekiyorlar?”

“Tek partili dönemde İslâm’a ve Müslümanlara yapılan zulüm karşısın da cihan şümul hizmet hareketi(!)” Tek partiden itip gülenin terör örgütüne çektiler. 2014’ te millet uyanıp “Yeter artık” deyince 15 Temmuzla fetö planı çöktü. Şimdi bizi nereye çekiyorlar?

Siyasetname’ yi okuyanlar şunu iyice kavramıştır “Her devir de İslâm düşmanları ve içindeki fitne mercileri hep aynı”

İstanbul da Afganî Afganistan da İstanbulî diye bilinen Cemalettin(Cemaleddin)’in İngiliz ajanı ve Mason olduğu aşikârken televizyon da yahut yazılarında onu öven adamları araştırmaya koyuldum. Biri Fatimî devletinin sapık fikirlerini yaymak için kurduğu El-Ezher üniversitesinden mezun. Dikkatimi çekti, dinlemeye koyuldum. “Devir değişir mi?” diye sormuştum ya, değişmemiş. Afganî ve talebesi Abduh’un fitne kokan sözlerinin aynılarını ondan da işittim. Sosyal medya da bir yazı paylaşmış “Kur’an’ a aykırı rivayetleri ders kitaplarından çıkarmadıkça müfredat dinsel şiddeti öğütler.”

“Kur’an’ a aykırı rivayet” ten kastı “Hadisler ve Sünnetler” Nasıl mı? Anlatayım. Misvak kullanmak, Hazret-i Mehdi’nin tekrar dünyaya teşrifleri gibi meseleler Kur’an da olmamasına rağmen sahih hadisler de mevcuttur. Şimdi düşünelim “Peygamberimizin görevi –hâşâ- postacılık mıydı?” Elbette hayır. Eğer öyle olsaydı Kur’an-ı Kerimi 33 sene parça parça almaz tek bir Mushaf halinde alır, insanlara dağıtır ve inzivaya çekilirdi. Lakin tam tersine sürekli olarak İslâm’ı anlatıp bin bir çileyle bir devlet kurdular. Lakin Afganî’ nin yolun da gidenlere göre hadislere sahteleri karıştığı için –Nasıl anladılarsa? Keramet herhalde(!)- Hadis ve Sünnet yerine kendilerinin yorumlarını dinleyip onlara uymamızı istiyorlar.

“Dinsel şiddet” ten kastı “Mürtedin hükmü katl” olması gibi ya da “Hırsızın kolunun kesilmesi” gibi hukukî meselelere şiddetten uzak yani kendi paramızla kendi yaptırdığımız hapishaneler de “Tecavüzcüyü, Hırsızı, Teröristi vs.” bakmamız gerekiyormuş. Soğuk savaş döneminden sonra hedef tahtasına iyice oturtulan İslâm’ı yıkmak için “Rand Corporation”’nın hazırladığı bir strateji vardır “Ilımlı İslâmcılık” hepimiz duymuşuzdur. Fetö ile Ortadoğu üzerinde etki kuran bu fikri, farklı bir boyutla yeniden hâkim kılmak için “Dinsel şiddet” adı altında Hukuk düzenimizi yıkıp, daha çok affedici olup suç oranını artırmakla sosyal düzenimiz yerle bir edilmeye çalışılıyor. Cihad yahut Kızıl Elma mefkûresini yıkıp yönetilmeye muhtaç hale gelmemizi isteyen bir yapı ile karşı karşıyayız.

Şu anda ikinci plan devrede. Fetöden boşalan sahada top koşturmak isteyenlere dikkat edelim. Ne İslâm üzerindeki planlar ne de bu milletin üzerindeki emeller asla bitmez. Biz İslâm’ı, tarihimizi, lisanımızı ve dünya siyasetiyle ülkemizin siyasetini iyi öğrenmezsek yüz yıllık Esaret-Hürriyet savaşından mağlup olarak çıkarız.

“Bizim âlimlerimizin sesi niye cılız çıkıyor? Niye sükûnetlerini muhafaza ediyorlar?” diye soracak olursak şunu iyice düşünmeliyiz “Biz onlara ne kadar destek çıkıyoruz” Selametle…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: