CİHAN ŞÜMUL SİSTEM DE “PARA OYUNLARI”

Dünyayı kılıç ile yönetemeyeceğini anlayan aileler diğer silaha yani paraya başvurdular.”

Almanya global para diktasından sıyrılmak ve petrole bağımlılığını asgari düzeye indirmek için bir hamle yapmaya karar verdi. Enerji ihtiyacını rüzgârdan karşılamak için harekete geçti. Reaktörler yapmaya başlayarak dış bağımlılığını azaltmaya başladı.

Petrolden daha ucuza mâl edilen rüzgâr enerjisi Alman ekonomisini güçlendirmeye başlar. Global sistem bu gidişatı durdurma kararı alır. Plan Amerika da devreye sokulacaktır. Vanaları elinde tutan Amerika petrol fiyatlarını aşağı çeker ve bu şekilde Almanların ürettiği enerjiye rağbet kalmaz. Almanya’nın yaptığı bütün yatırımlar boşa giderek ekonomiyi dipten sarsar. Artık dünya petrolün esareti altına alınmıştır.

Türkiye’nin pkk ile mücadelesi yıllarca dışarıdan alınan silahlarla devam etti. Radar pkklı bir grubu görür ardından uçaklar havalanır binlere dolarlık bombalar atılarak hedef imha edilir lakin pkk çoktan haber almış ve bölgeyi boşaltmış olduğu için hiçbir militan ölmez. Türkiye’nin atılan bombalar sebebiyle binlerce doları havaya gider. Sonuçta mühimmatı Türkiye’ye satanlar ve pkkyı besleyenler parasına para katar.

Oslo görüşmeleriyle pkk ile mücadele asgari düzeye çekilerek boşa harcanan para milli silah projelerine aktarılır. Kendi yaptığımız silahlar ve araçlar sayesinde pkkya vurulan darbe silah lobilerini rahatsız etmeye çoktan başladı. Milli silahları seri üretime geçirmek isteyince ve dışarıya satılamaya niyet edilince para babaları ayağına diken batmış ayı gibi sağa sola saldırmaya başladı.

Hassas güdüm kiti içeren JDAM mühimmatının tanesini Amerika’dan 120 bin dolara alan Türkiye, JDAM yerine yerli HGK mühimmatını 90 bin dolara mâl etti.  HGK dışa bağımlılığı kaldırırken yerli ve güvenilirlik sağladı. Tam seri üretim gündeme gelmişti ki Amerika bu gidişatı sabote etmek için JDAM mühimmatının fiyatını 120 bin dolardan 20 bin dolara çekti. JDAM’ a göre daha ileri özelliklere sahip olmasına karşı bir an da HGK çok pahalı durumuna düştü. Böylece HGK için seri üretim vetiresi(süreci) askıya alındı.

Almanlara oynanan petrol oyununu Türkiye’ye karşı teknolojik sahada ileri süren global sermaye kukla haline getirdiği Amerika ile beraber başarıya ulaştı, şu anlık…

Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: